• Nasz profil

          • Informacje

          • "Szkoła Myślenia Twórczego" to najstarsza szkoła społeczna w Zielonej Górze i jedyna placówka oświatowa w Polsce pracującą w oparciu o założenia pedagogiki myślenia twórczego. Mamy uprawnienia szkoły publicznej, co oznacza, że realizujemy wszelkie obowiązki edukacyjne, jakie wymagane są przez prawo oświatowe. 
            Za naukę w naszej szkole pobierane jest czesne, ale stosujemy preferencyjne zniżki dla młodych sportowców, uczniów szkół muzycznych oraz młodzieży w trudnej sytuacji rodzinnej.
            Nasza misja to wychowanie człowieka kreatywnego, innowacyjnego i komunikatywnego oraz wszechstronne kształtowanie kompetencji interpersonalnych. Uzyskujemy to dzięki pracy w małych grupach, kameralnej, serdecznej atmosferze, gdzie nie ma miejsca na agresję i przemoc, a edukacja odbywa się w pracy w zespole i w oparciu o relacje uczeń-mistrz.
            Kameralność szkoły sprzyja dużemu zindywidualizowaniu procesu nauczania.

             

            W pobliżu szkoły znajdują się przystanki nr 72 (Palmiarnia) i 73 (Rektorat). Zatrzymują się na nich autobusy MZK linii: 1, 4, 6, 7, 10, 13, 14, 30, 33, 37, 41.

             

            Tygodnik PRZEGLĄD o szkole:

            Społeczne gimnazjum i liceum Szkoła Myślenia Twórczego mieści się w stuletniej willi usytuowanej w spokojnym zakątku Zielonej Góry, z dala od wielkomiejskiego zgiełku, choć zupełnie niedaleko centrum miasta. Stąd do zielonogórskiego deptaka jest zaledwie 10 minut spacerem.
            Nauczyciele i uczniowie mówią o tym miejscu "dom z duszą". Przed wojną mieszkał tu jeden z właścicieli położonej nieopodal fabryki włókienniczej. Zielonej Góry właściwie nie dotknęła zawierucha wojenna. Zachowały się wszystkie domy, ulice, budowle, zakłady przemysłowe. Willa fabrykanta też pozostała nietknięta. Ze wszystkich stron okala ją malowniczy ogród. Przy ładnej pogodzie to tu odbywają się zajęcia szkolne, uroczystości, pokazy, występy.
            Na parterze i piętrze - kilka sal lekcyjnych. W zakamarkach strychu - zgromadzone prace dzieci: plakaty, materiały plastyczne, wytwory młodzieńczej wyobraźni, efekty wielu happeningów.