Historia szkoły

1990 - Wśród grupy licealistów (uczestników zajęć TWÓRCZA SZKOŁA MARZEŃ w Wojewódzkim Młodzieżowym Domu Kultury „Dom Harcerza”) oraz ówczesnych nauczycieli VII Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze rodzi się pomysł utworzenia szkoły społecznej. Główną pomysłodawczynią i inicjatorką była Danuta Konatkiewicz - nauczyciel chemii i pedagog twórczości

Danuta Konatkiewicz (fot. archiwum szkoły)

1991 sierpieńSpołeczne Liceum Ogólnokształcące "Szkoła Myślenia Twórczego" zostało zarejestrowane przez Stowarzyszenie Oświatowe w Ministerstwie Edukacji Narodowej i w Kuratorium Oświaty. Stanowisko dyrektora obejmuje Danuta Konatkiewicz, a pierwszą siedzibą szkoły jest budynek Zielonogórskiego Amfiteatru przy Festiwalowej 3.

1992 kwiecień - Szkoła uzyskuje, po badaniu wyników nauczania, uprawnienia szkoły publicznej.

1994 maj - Pierwszy egzamin dojrzałości w szkole. Zdawało go 9 osób.

Maturzyści 1994 (fot. archiwum szkoły)

1999 listopad - Szkoła przeprowadza się do nowego obiektu. Jest to willa w ogrodzie przy ul. Sowińskiego 27.

Uczniowie szkoły w trakcie przeprowadzki (fot. archiwum szkoły)

2000 wrzesień - powstaje Społeczne Gimnazjum "Szkoła Myślenia Twórczego".

2002 maj - odbył się pierwszy zewnętrzny egzamin gimnazjalny.

2006 - Danuta Konatkiewicz została uhonorowana ogólnopolskim laurem "Nauczyciel Roku 2006", a "Szkoła Myślenia Twórczego", jako jedyna szkoła w Zielonej Górze, otrzymała certyfikat jakości "Szkoła na medal" MEN.

2009 czerwiec - 18-lecie szkoły - uroczystość wręczenia dowodu osobistego.

2011 czerwiec - obchody dwudziestolecia "Szkoły Myślenia Twórczego"

Prowadzący: Danuta Konatkiewicz i Michał Chłodnicki (fot. archiwum szkoły)

2011 wrzesień - stanowisko dyrektora szkoły powierzone zostaje Michałowi Chłodnickiemu, poloniście i absolwentowi szkoły.

Motto szkoły to słowa "Twoim najważniejszym obowiązkiem jest ocalić własne marzenia".

Kontakt

• Społeczne Gimnazjum "Szkoła Myślenia Twórczego" i Społeczne Liceum Ogólnokształcące "Szkoła Myślenia Twórczego"
    ul. Sowińskiego 27
  • (+68) 324 28 66