• Konkurs na recenzję

„MŁODZIEŻOWY REMANENT HISTORII FILMU”

Czy perypetie Scarlett O’Hary potrafią jeszcze przykuć do ekranu na blisko cztery godziny?

Czy Psychoza w dalszym ciągu przeraża?

Czy Cinema Paradiso wciąż wzrusza?

Czy Chłopcy z ferajny dzisiaj też szokują?

I przede wszystkim, czy uznane dzieła światowej kinematografii przetrwały próbę czasu i trafiają do młodych odbiorców?

Bardzo chcielibyśmy poznać odpowiedzi na te pytania.

Dlatego serdecznie zapraszamy młodych wielbicieli kina do udziału w konkursie na recenzję filmu należącego do szeroko pojętego kanonu kina światowego. Chcemy usłyszeć głos młodzieży na temat największych dzieł filmowych. Chcemy dowiedzieć się, które z nich potrafią w dalszym ciągu odmienić czyjeś życie, a które fascynują jedynie historyków kina. Mamy nadzieję na ciekawe zderzenie obserwacji uczniów z utartymi opiniami krytyków.

Gorąco zapraszamy do udziału wszystkich uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubuskiego.

REGULAMIN KONKURSU:

Regulamin.pdf